Apostilė

Tvirtinimas pažyma (Apostille) notarų biuruose, dokumentų legalizavimas LR Užsienio reikalų ministerijoje

Dėl tvirtinimo apostile kreiptis → vertimailisnora@gmail.com

apostile

Keli kitose užsienio šalyse išduotų apostilių pavyzdžiai

apostile jav meksikietiska norvegiska

Lietuvoje išduotus dokumentus, kurie užantspauduoti apskrituoju antspaudu su Vyčio ženklu, apostilizuoja notarų biurai, o legalizuoja Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija. Reikalavimas dokumentus (tiek originalus, tiek jų kopijas) apostilizuoti ar legalizuoti užsakovui pateikiamas tos užsienio šalies institucijos, kuriai jis rengiasi pristatyti dokumentus. Apostilizuojami ir legalizuojami įvairūs dokumentai, kaip antai: diplomai, gimimo ir santuokos liudijimai, ištuokos ar mirties liudijimai (nuo 2017 m. sausio 1 d. – santuokos, gimimo, ištuokos ar mirties įrašą patvirtinantys išrašai), įmonių dokumentai, pavyzdžiui, įstatai, juridinių asmenų registro pažymos ir kt. LTSR išduotų dokumentų notarai neapostilizuoja, juos reikėtų pakeisti į naujus arba Civilinės metrikacijos biure gauti tam tikro dokumento patvirtinantį išrašą. Priklausomai nuo šalies, kuriai bus pateikiami dokumentai, notaras prie lietuviško dokumento prisega atskirą A4 formato lapą (kaip parodyta aukščiau esančiame pavyzdyje), kuris vadinamas APOSTILLE, o URM dokumentą užantspauduoja specialiu antspaudu. Nuvykus pas notarą ar į URM, Jus aptarnaujantis darbuotojas paklaus, į kurią šalį pristatysite dokumentus. Su savimi privalote turėti asmens dokumentą. Apostilizuoti ir / ar legalizuoti galite nešti ir kito/-ų asmens/-ų dokumentus. Tokiu atveju taip pat privalote turėti savo asmens dokumentą. Jokio įgaliojimo dėl to, kad nešate kito/-ų asmens/-ų dokumentus, nereikia, kaip ir kito asmens/-ų dokumento originalo ar kopijos (dėl įgaliojimo būtinumo notarų biure rekomenduojame pasitikslinti su konkretaus notarų biuro atsakingais asmenimis).

Čia pateikiamas sąrašas valstybių, kuriose išduoti dokumentai turi būti tvirtinami pažyma (apostille):

Airija;
Albanijos Respublika;
Andoros Kunigaikštystė;
Antigva ir Barbuda;
Argentinos Respublika;
Armėnijos Respublika;
Australija;
Austrijos Respublika;
Azerbaidžano Respublika;
Bahamų Sandrauga;
Bahreinas;
Baltarusijos Respublika;
Barbadosas;
Belgijos Karalystė;
Belizas;
Bosnija ir Hercegovina;
Botsvanos Respublika;
Brazilijos Federacinė Respublika
Brunėjaus Darusalamas;
Bulgarijos Respublika;
Burundžio Respublika;
Čekijos Respublika;
Čilė;

Dėmesio! Baltarusijos Respublikoje, Moldovos Respublikoje, Estijos Respublikoje, Latvijos Respublikoje, Rusijos Federacijoje, Ukrainoje išduoti oficialūs dokumentai atleidžiami nuo legalizavimo ar tvirtinimo pažyma (Apostille).

Detalesnė informacija: URM interneto puslapis

Užsienyje išduotų dokumentų notarai neapostilizuoja, o URM nelegalizuoja. Jūs tai galite padaryti užsienio šalies diplomatinėje atstovybėje Lietuvoje (konsulate ar ambasadoje) arba kreiptis į tą užsienio valstybę, kurioje dokumentas buvo išduotas.

Jei manote, kad Jums patiems atlikti šią procedūrą sudėtinga, mes mielai padėsime. Tereikia atnešti norimus apostilizuoti ir legalizuoti dokumentus į mūsų biurą. Dėl paslaugos kainos teirautis telefonu.

Dėl apostilės tvirtinimo kreiptis → vertimailisnora@gmail.com